Ultimele subiecte
» www.MuzicaDownload.net
Sam Aug 15, 2009 2:22 am Scris de uploader_site

» Nyeuffe`s GFX
Vin Aug 08, 2008 9:15 am Scris de Nyeuffe

» Spatiu
Vin Aug 08, 2008 9:12 am Scris de Nyeuffe

» ohayo~nya ^e^
Mier Aug 06, 2008 7:58 pm Scris de Nyeuffe

» Ce melodie asculti acum?
Mier Aug 06, 2008 3:49 pm Scris de Anna Molly

» Ce carte citit in prezent ?
Mier Aug 06, 2008 9:39 am Scris de Yuki Sou ~

» Cartea preferata
Mier Aug 06, 2008 8:47 am Scris de Myu~ai

» Scriitorul Preferat
Mier Aug 06, 2008 8:46 am Scris de Myu~ai

» Albatross18/Pangya
Mar Aug 05, 2008 3:36 pm Scris de Byo.Shin

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 21, Sam Dec 08, 2007 8:48 pm

Sfarsitul

In jos

Sfarsitul

Mesaj Scris de Hayuki la data de Sam Ian 05, 2008 6:57 pm

Pe mine sincer m-a cam lasat in ceata. I mean, cine era fata de la poarta,ca Lucy murise,nu? Lasand la o parte nelamurirea, vreau sa va intreb cu ce impresie ati ramas: melancolie, tristete, ati ramas impresionati de tema anime-ului si de mntea bolnava a celui care a l-a facut?
Sa vedem: Pe mine m-a mirat cum mintea umana n-a avut o anumita limita si s-a intins pana la aceasta idee de macel in fiecare episod, am ramas cu un sentiment de tristete pentru ca in sfarsit, cand Lucy a avut curajul sa spuna ca-i pare rau, a fost ucisa T.T ,dar am mai ramas si socata de faptul ca directorul Kurama a murit chiar cand totul putea fi perfect . Altceva,in afara de astea si de faptul m-au cam lasat in ceata in ultimile 2 minute din anime, nu mai am ce sa zic.
Dupa ce am vazut Elfen Lied,am visat vreo 3 zile numai sange si faza in care Lucy a fost ucisa.. Chiar m-a impresionat scena asta .As vrea sa-l ma vad o data...poate imi dau seama ce-i cu fata aia de la poarta
Hayuki
20%
20%

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 26
Localizare : dreams world...
Data de inscriere : 08/12/2007

Character sheet
Personaj: Hanaky

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Sfarsitul

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ la data de Sam Ian 05, 2008 8:01 pm

Deci...Lucy nu a murit.Nu s-a vazut asta in anime,cii doar un corn zburand prin aer nu piciorul sau capul lui Lucy sau stiu eu ce O.O....Mai exista si episodul 14 daca nu stiati ^^".Este un fel de OVA in care apare Nyu[deci fata de la usa era Nyu]si in acel episod pare sa se inteleaga mai bine cu Nana.In ep 14 se dezvaluie si o alta parte din viata lui Lucy.
Acum...In legatura cu sfarstiul ma bucur sa vad cat de apropiate au devenit Nana si Nyu.Erau ff kawaiio impreuna XD.
Yuki Sou ~
Co-Administrator
Co-Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 27
Localizare : Infinite Gianism
Data de inscriere : 08/12/2007

Character sheet
Personaj: Deridovely

Vezi profilul utilizatorului http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Kurako la data de Mier Ian 30, 2008 3:08 pm

Ei bine s-a vazut,asa cum zice si Kami,Lucy nu a murit,doar ca a fost facuta scena ca sa ne buimacesca pe noi,(ideea esre ca 2004 a fost un an in care anime-urile de acest gen s-au tinut lant)
Nu stiu sigur daca ea nu moare deoarece apare la un momendat in manga ca Kouta o ucide,din cauza faprului ac isi pierde controlul T_T,insa cam atat e ce stiu,dar in anime cu siguranta finalul a fost facut sub forma de ne terminat

Finalmente nu e 100% sigur ce se intampla cu personajele,deoarece numai in OVa primim o explicatie cat de cat plauzuibila,dar nu completa
Kurako
20%
20%

feminin
Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 26/01/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Kanaya la data de Joi Iun 12, 2008 5:22 pm

da la incepu si eu am crezut ca Lucy moare dar dupa ce am urmarit anime-ul mai atent am observat ca aceasta nu moare......cum a zis siu Kami am auzit ca este si episodul 14 dar inca nu l-am vazut.....oricum anime-ul este bun si sfarsitul a fost pe masura asteptarilor mele T_T
Kanaya
80%
80%

feminin
Numarul mesajelor : 418
Varsta : 26
Data de inscriere : 14/04/2008

Character sheet
Personaj: Kanya

Sus In jos